AKO VZNIKLA ŽABKA?

17.10.2017, Miriam Rychnavská

Žabka vznikla ako nápad za jedného upršaného dňa v hlave Miriam Rychnavskej, keď sa vracala ku svojim dvom dcérkam autom domov z práce do Nových Zámkov. Pracovala v tom čase už rok ako inštruktorka detského plávania v Hlohovci a túžila po vlastných kurzoch plávania batoliat. Sen to bol veľký, a to to ťažšie bolo na ňom začať pracovať. Za podpory svojho partnera a detí však dokvákal až k realite. Narodili sa Plavecké jasličky Žabka . Toto všetko sa stalo pre 10 rokmi v roku 2007.

,,Kvalitná práca a uspokojovanie potrieb detí a ich rodičov, kvalitné priestory s rozprávkovým prostredím a dodržiavania hygienických noriem je našim heslom,“ hovorí Miriam. Kurzy plávania batoliat, ktoré ostali hlavnou srdcovkou všetkých inštruktorov časom prerástli i na kurzy plávania detičiek od troch rokov. Pre tie ktoré sa už neboja byt v bazéne bez maminy. Miriam si rokmi našla v mamičkách mnohé silné priateľstvá a zamilovala všetky deti. Dodnes ich rada pozdraví na ulici a vidí ako z tých malých rozosmiatych drobcov rastú pubertiaci. A pamätá si ich po mene.

,,Meno je najdôležitejšia vec akú nosíme a práce pomocou neho naše detičky učíme spozornieť pred ponorením do vodičky: Maximko, á šup! A už je tá malá zvedavá hlávka pod hladinou a s otvorenými kukadlami pozoruje čo sa deje vo vode! “ hovorí Mirka, a doplní: ,, to sa mi na nich páči najviac, oni nepoznajú strach, deti sú od prírody zvedavé. Vodu všetky milujú, dovolí im sa voľne pohybovať, manévrovať, čliapať a šantiť sa !“

Po narodení tretieho potomka, s ktorého sa stal malý plagátový symbol Plaveckých jasličiek Žabka sa Miriam s manželom odhodlali otvoriť vlastnú prevádzku v Nových Zámkoch. Prerobili spodné priestory reštaurácie Ajax na rozprávkový raj určený na plávanie len pre deti. Zvieratkami pomaľované steny, farebné priestory šatní, bezpečná podlaha, a príjemné teplučko taký budia dojem jasličky. V jasličkách okrem bazéna a sauny nesmie chýbať ani poriadne veľký detský kútik na hry, na odpočinutie si po plávaní, kojenie či kŕmenie. Na recepcii klientov vždy privíta usmievavá recepčná Lucka, ktorú deti zbožňujú, pomôže deti postrážiť, zabaviť a podá rodičom všetky informácie.

Medzi dve prevádzky plávania v hoteli Holiday Inn v Šoporni a v Nových Zámkoch sa však obľúbená inštruktorka Mirka rozdvojiť nemohla a preto sa profesii trénera plávania pridáva jej manžel stále usmiaty Radko a časom ďalší nový obľúbenec detičiek Radim, ktorý sa v poobedných hodinách vo voľnom čase venuje rýchlostnej kanoistike. Ich skúsenosti z ich vlastnej športovej kariéry priniesli do Žabky sviežeho ducha. Kvalifikácia trénerov je pre Miriam na prvom mieste. Aj preto si pravidelne s inštruktormi prehlbujú vedomosti, obnovujú skúsenosti, či učia sa novým metódam na certifikovaných kurzoch plávania. Taktiež sú Plavecké jasličky Žabka hrdým členom asociácie Vodné deti.

„ Moja práca ma stále napĺňa. Deti majú dar, dokážu síce fyzicky inštruktora či rodiča vyčerpať, no zároveň dodávajú veľa psychickej pohody, radosti a nadšenia do každého môjho dňa! “

Vízia Plaveckých jasličiek v budúcnosti je mňa jasná! Chceli by otvoriť jasličky v ďalšom meste. Po plávaní bábätiek je stále vyšší dopyt a uvedomujú si to či rodičia, tak vedúci iných jasličiek, ale aj lekári. Pohyb vo vode je ten najzdravší a najprirodzenejší u malých detí. Veď vzišli z plodovej vody. Socializácia v prostredí iných detí, nové priateľstvá, nové skúsenosti. Deti vo vode zosilnia, nadobudnuté svaly im pomôžu ľahko prekonávať prvé pokusy o plazenie, sedenie, štvornožkovanie a prvé kroky zvládnu oveľa rýchlejšie a ľahšie. V zimných mesiacoch ide o n vynikajúcu formu nadobúdania obranyschopnosti. Po plávaní sa detičky saunujú, a ich telíčka nadobudnú silnú imunitu na celý rok.

Plávanie má snáď len samé pozitíva. To potvrdilo už stovky klientov Plaveckých jasličiek Žabka za viac ako 10 rokov ich praxe. „ Sme ako jedna veľká rodina, a tešíme sa na každého nového člena,“ dodala Mirka.

C:\Users\fuser\Desktop\13221661_853178418121894_4526646507845250102_n.jpg

Opätovná zmena termínu na 11.5-12.5.2024! organizujeme školenie pod vedením Bieloruskej lekárky a skúsenej inštruktorky metódy Birthlight Nadeždy Tryzno.
7.10 plávanie s tehotnými
10.9.2023 Seminár Vaničkovanie v LM (zmenený termín z pôovodne ohláseného 26.8.2023)
Workshop: Výroba plaveckých pomôcok - 10.6. sobota od 10:00 do 16:00 v Trnave
Školenie 11.2.2023 v Trnave - Tématické lekcie ako obohatenie výučby plávania malých detí.